Kentsel Dönüşüm Uzmanı Hamza Aygün’ün yeni kitabı ‘Kentsel Dönüşüm ve Süreç Yönetimi’ çıktı

Uzun yıllara dayanan başarılı kentsel dönüşüm projeleriyle Türkiye’de Kentsel Dönüşümün başarılı müteahhitlerinden olan Hamza Aygün’ün, Kentsel Dönüşüm ve Süreç Yönetimi’ne dair tüm detayları paylaştığı ‘Kentsel Dönüşüm ve Süreç Yönetimi’ kitabı yayına çıktı.

‘Kentsel Dönüşüm ve Süreç Yönetimi’ kitabı çıktı

Kentsel dönüşümün tüm okuyucular tarafından anlaşılması ve mağduriyetlerin önüne geçilmesi amacıyla yayınlanan aynı zamanda bir eğitim kitabı kapsamındaki ‘Kentsel Dönüşüm ve Süreç Yönetimi’ kitabı gerek kentsel dönüşüm çalışmalarını yürütecek inşaat taahhüt firmaları için gerekse kentsel dönüşüm çerçevesinde yaşam alanlarını revize etmek isteyen kat malikleri için en kapsamlı baş ucu kitabı olma özelliği taşımaktadır.

Kentsel Dönüşüm Uzmanı Hamza Aygün, kitabında bir yandan geçmişten günümüze kentsel dönüşümün yaşadığı evreleri, kentleşme felsefesi ve yaşam alanları oluşturma noktasında insanlığın geldiği süreçleri ele alırken diğer yandan kentsel dönüşüm konusunda yaşanan sıkıntıları çözüm öneriyle birlikte yaşanmış somut hadiseler ışığında okuyucularıyla paylaşıyor.

İdeal Kentsel Dönüşüm

İdeal bir kentsel dönüşümün ve süreç yönetiminin nasıl olması gerektiği konusundaki yaklaşımında gerek yasal, gerek mevzuat ve gerekse uygulama süreç yönetimi açısından ele alıyor.

Tüm bu bilgi paylaşımlarında muhataplarını sıkmamak ve anlaşılır bir şekilde okuyucularına faydalı olabilmek adına akıcı, geliştirici ve bir o kadar da bilinçlendirici bir üslup kullanıyor.Siz de kentsel dönüşümde yaşanan sorunların nedenlerini ve çözüm önerilerini merak ediyorsanız ideal bir kentsel dönüşümde kat maliklerinin ve inşaat & taahhüt firmalarının birlikte nasıl kazanabileceklerini öğrenmek ve geçmişte yaşanmış sorunları tekrardan yaşanmadan bitirmek istiyorsanız ‘Kentsel Dönüşüm ve Süreç Yönetimi’ kitabını mutlaka okuyun.

Kitaba gerek yazarın iletişim bilgilerinden gerekse tüm kitapçılardan temin edebilirsiniz.

Hamza Aygün Hakkındaki Değerlendirme Notları

Bayram Okumuş

Jeoloji Yüksek Mühendisi, Mülga Bursa Kentsel Dönüşüm İl Müdürü)

“Hamza Bey Kentsel Dönüşümü benimsemiş ve kendine dert edinmişti. Mevzuatlara bakıyor, yeni gelişmeleri takip ediyordu. Türkiye’de Kentsel Dönüşümün ilk uygulamasını gerçekleştirmişti… O zaman da dediğim gibi, Hamza Bey gibi 10 kişi olsaydı; Türkiye’de dönüşümü daha hızlı gerçekleştirirdik.”

Müge Gürsoy

Şehir Plancısı, Gemlik Belediyesi Kentsel Dönüşüm Müdürü

“Uygulamanın içinden gelen biri tarafından yazılmış olan bu kitabın, hem yol gösterici olacağını hem de kanuni sıkıntıların çözümüne katkı sağlayacağını düşünüyorum. Tecrübelerini bizlerle paylaştığı için kendisine teşekkür ederim.”

Filiz Güneş

Emekli Hakim, Noter

“Yaptığı ve yapacağı inşaatlarda Kentsel Dönüşüme rantsal dönüşüm olarak bakmıyor, çevre güzelliğini ve uyumu öncelik olarak alıyordu. Yaptığı inşaatlar sadece kendi binalarına değer katmamış, çevresine yaptığı etkiler nedeniyle mahallesindeki diğer inşaatlar dahi değer kazanmıştır.

Hamza Bey’in bu yolda yaptığı çalışmaları kendisine saklamayıp, kitap haline getirmesi takdire şayandır.”

Hasan Çelikkaleli

Günaydın Park, Kentsel Dönüşüm Komisyonu Yöneticisi

“Muhalif komşularımız çeşitli problemler çıkardılar. Kitapta sitemizde yaşanan problemlerin küçük bir kısmının anlatıldığını gördüm. Hamza Bey, bu problemlerin çözümünde de çok dirayetli bir duruş sergiledi ve bilgisi sayesinde hiçbir sorun yaşamadan sonuca ulaştık.”

Beyazıt Çırgan

İnşaat Mühendisi, Lisanslı Riskli Yapı Tespit Kuruluşu Yetkili Mühendisi

“Kentsel Dönüşümün, kamu – özel sektör – vatandaş işbirliği ile ve bazı fedakarlıklarla yapılması gerektiği çok açıktır. Bu bağlamda, Hamza Bey’in çalışma prensibinin, kamu ile işbirliği içerisinde vatandaşı gözeten özel sektör mantığıyla herkesin faydasına sonuçlanacak olan bir süreç yönetimi olduğuna inanıyorum.”

Hamza Aygün Kimdir?

Paylaş