HAMZA AYGÜN’DEN KENTSEL DÖNÜŞÜMDE BİR İLK DAHA

Bugüne kadar Kentsel Dönüşümde Bursa ve Türkiye’de birçok ilke imza atan Kentsel Dönüşüm ve Süreç Yönetimi Uzmanı Hamza Aygün’ün organizasyonuyla Bursa’da ilk defa konut yapı kooperatif sistemi ile kentsel dönüşüm projesi hamlesi olan Zeki Barış Konut Yapı Kooperatif  resmen kuruldu.

Kentsel Dönüşümde Bir İlk Daha

Daha önce kentsel dönüşüm alanında yapmış olduğu uygulamalarda birçok ilklere imza atan Hamza Aygün bir ilki daha başardı. Gemlik’te Kentsel Dönüşüm ve Süreç Yönetimi konusunda hizmet veren ve Türkiye çapında çok önemli çalışmalar gerçekleştiren Hamza Aygün Bursa’da daha önce hiç gerçekleştirilmemiş bir uygulamayı daha konut sektörüne kazandırdı.

Kentsel Dönüşümde İlk Konut Yapı Kooperatif Örneği

Kentsel Dönüşüm ile alakalı malikler, müteahhitler, resmi makamlar ve yerel yöneticiler arasında yaşanan iletişim ve koordinasyon sorunlarına getirdiği somut çözüm önerileri ile adından söz ettiren Aygün gerçekleştirdikleri kentsel dönüşümde konut yapı kooperatifi modelinin birçok tıkanıklığı gidereceğini açıkladı. Bu kapsamda resmi kuruluşunu da gerçekleştirdikleri konut yapı kooperatifin ilk genel kurulunda hazır bulunan kat malikleri, böyle bir projenin içerisinde yer alarak konutlarının yapım müteahhidi kendileri olduğu için istedikleri şartlarla ve en ekonomik şekilde yapılacağı, çok hızlı bir şekilde yol aldıkları, hiçbir kamu kurum ve kuruluşu tarafından gereksiz herhangi bir iş ve işleme mahal verilmediği ve çok kısa bir sürede konutlarının yapımı için ruhsat alma aşamasına geldikleri için kendilerinin çok şanslı olduklarını ifade ettiler.

Paylaş