Hamza Aygün Kimdir?

1976 yılında Bursa’nın Gemlik ilçesinde doğdu. İlk-okulu Gemlik’te bitirdikten sonra 1995 yılında Bursa Anadolu Lisesi, 2000 yılında da Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünden mezun oldu.

Askerlik dönemine kadar inşaat alanında taahhüt faaliyeti gerçekleştiren aile şirketinde sektördeki bugünkü başarısının temellerini atmış oldu.

Farklı sektörlerde 8 yıllık iş tecrübesinden sonra 2009 yılında kendi firmasını kurarak inşaat faaliyetlerine başladı ve örnek olabilecek birçok projeye imza attı.

2012 yılında yürürlüğe giren 6306 sayılı Kanun kapsamındaki Bursa’nın ilk Kentsel Dönüşüm uygulaması olan İbrahim Reis Sitesi’nde Türkiye’de ilkleri başararak, güvenli ve konforlu bir hale dönüştürerek, Türkiye’de bir ateşin meşalesini yakmış oldu. Sonrasında Günaydın Sitesi ve Avcılar Sitesi ile beraber toplamda 27.575 m²’lik Kentsel Dönüşüm projelerini sorunsuz tamamlayarak, insanların güven ve huzur içinde yaşamaları için sosyal alanların da oluştuğu dönüşümlere imza attı.
2019 yılı sonu itibariyle 23 farklı projede; 42 blok, 463 bağımsız bölümden oluşan toplam 71.482 m² inşaat alanına sahip projeleri başarı ile tamamladı.

Tüm Türkiye’nin de yakından şahit olduğu, siyasi polemiklere de konu olan, Gemlik’in taşınması mevzusunda sıkıntılı süreçlerin aşılmasında, vatandaşımızın kaygılarının giderilmesinde ve bilinçlenmesinde önemli bir rol üstlendi.

Her geçen gün yaklaşan büyük deprem riskine karşı Kentsel Dönüşüm ile alakalı sıkıntıları bir an evvel ortadan kaldırmak; kat malikleri, müteahhitler ve resmi makamlar arasındaki iletişim ve koordinasyon sorunlarını gidermek, çıraklık, kalfalık ve ustalık aşamalarını yaşadığı 3 proje ve sahadaki çalışmalarıyla elde ettiği birikimlerini vatandaşlarımızla paylaşmak için “Kentsel Dönüşüm Süreç Yönetimi” hizmetlerini firmasının faaliyetlerine kattı.

İnşaat, taahhüt, yerel yönetimler vb. konularda pek çok çalıştay ve organizasyona konuşmacı olarak katıldı. Sektörle ilgili birçok televizyon programına davet edilerek yer aldı.

Amerika Birleşik Devletleri, Çek Cumhuriyeti, Birleşik Arap Emirlikleri, Bosna Hersek, Bulgaristan, Filistin, Gürcistan, Suudi Arabistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Ukrayna ve Hindistan gibi birçok ülkeyi ziyaret ederek, imar ve şehircilik alanında farklı uygulamaları görme imkanı buldu.

Kentsel Dönüşüm Uzmanlığı Sertifikası, Sorumlu Emlak Danışmanı Mesleki Yeterlilik Belgesi, Eğiticinin Eğitimi Sertifikası, Liman Tesisi Emniyet Sorumlusu (ISPS) ve İthalat-İhracat Rejimi Eğitim Sertifikaları gibi birçok yetkinlik belgesine sahiptir.

Türkiye’de bu alanda ilk kez yayınlanan “Kentsel Dönüşüm ve Süreç Yönetimi” kitabının da yazarı olan Hamza Aygün halen kentsel dönüşüm ve süreç yönetimi kapsamında akademik çalışmalarına devam etmektedir.

Siyasi çalışmalar kapsamında milletvekili adayı olarak faaliyetlerde bulunmuştur.

İyi derecede İngilizce bilmektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

2012-2015 yılları arasında Gemlik Müteahhitler Derneği Kurucu Başkanı olarak görev yaptı.

2013-2018 yılları arasında, Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyeliği görevinde bulundu.

Klasik inşaat projeleri devam ederken 2013 yılında Vizyon Kentsel Dönüşüm firmasını kurdu.

Bize Ulaşın

0(532) 547 26 90numaralı telefondan bizi arayın veya detaylı bilgi için aşağıyı tıklayın

Hizmetlerimiz

 Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için tıklayın